APPLE IPHONE 6 128GB CEP TELEFONU

APPLE IPHONE 6 128GB CEP TELEFONU

Fiyat2.679,00 TL
İlan No54481

 

 

iPhone 6

 

Artık iPhone Daha Büyük

 

 

Apple yıllardır savunduğu ekran boyutuna iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile son verdi. Artık iPhone daha büyük ekrana sahip. Akıllı telefonların sadece telefon olmadığı günümüzde birçok uygulama daha büyük ekran ile daha kullanışlı hale geliyor. Apple yıllardır bu konuda ketum davranırken beklentilerin de etkisiyle buna son vermek zorunda kaldı.

 

Tasarım

 

Apple daha yuvarlak hatlar ile sunduğu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için tuş kilidi butonunu üst taraftan yan tarafa taşıyarak bu güne kadarki tüm alışkanlıkların dışında farklı bir tasarım çizgisine geçti. Bu tasarım ile birçok kullanıcıyı da memnun etme yolunda ilerliyor. Ayrıca yumuşak hatlı, cam ve paslanmaz çeliğin birleşiminden oluşan tasarım göz alıcı bir görünüm sunuyor. 
Şimdiye kadarki en ince, en gelişmiş Multi-Touch ekran tasarımıyla karşımıza çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus beklentileri boşa çıkarmadığını ortaya koyuyor.

iPhone 6

iOS 8

 

Apple en iyi işletim sistemi ile her zaman ki gibi kullanıcılarına stabiliteyi sunarken işlemci ve ram belleğini en verimli şekilde kullanmayı hedefliyor. Bu işletim sistemi ile Apple daha sosyal ve daha eğlenceli olacak.

iPhone 6

Geliştirilmiş İşlemciler

 

Apple iPhone 5S ile başlatmış olduğu ve akıllı telefon dünyasında büyük yenilik olarak değerlendirilen 64 bit işlemci mimarisi teknolojisini iPhone 6 ile devam ettiriyor. A8 işlemci iOS 8 ile buluşunca güçlü ve kararlı olma hedefini devam ettirmekte.%25 daha performanslı bu işlemci ile iPhone artık daha güçlü. M8 yardımcı hareket işlemcisi ve birçok sensörü ile daha iyi performans sunuyor.

Pil ömrü

 

Pil ömrünün en önemli özellik olduğu günümüz de Apple bir önceki sürüme göre video oynatma performansında 1 saatlik bir iyileştirmeye gitmiş. Kabaca bu iyileştirmeyi %10 luk iyileştime olarak değerlendirebiliriz.

 

Kamera

 

Büyük bir yeniliğe gitmeyen Apple yüz tanıma özelliğini iyileştirmiş. 1080p video kaydı yapan kamerası 60 fps ile video çekiminde çok iyi sonuçlar verecek. Ön kamera için diyafram aralığını 2.2 ye getiren Apple artık daha iyi selfie çekimler ve daha iyi FaceTime deneyimi sunacak.

 

Daha büyük ekran

 

4.7 inc ekran ile daha önceki sürümünden 0.7 inc büyük ekrana sahip olan iPhone 6, çözünürlük olarak büyük bir fark yaratmadı. Rakipleri bu ekran boyutlarında genel olarak Full HD ekran kullanırken Apple bu ekran ebatı için 750 X 1334 çözünürlük ile karşımızda. IPS ekran teknolojisi ile tüm açılardan daha net bir görüntü sağlanırken, özel kullanılan filtre sistemleri ile görüntü kalitesini yukarı taşımış.

iPhone 6

Apple Pay

 

Bir dönemdir Android akıllı telefonların kullandığı NFC özelliği artık Apple?da. NFC özelliği ile kredi kartı yanımızda olmasa bile ödemelerimizi iPhone üzerinden yapabileceğiz. Bakalım bu özellik gelecekte ne kadar yaygın olarak kullanılabilecek.

 

Daha güçlü Wi-Fi

 

Geliştirilmiş yeni 802.11ac desteğiyle 802.11n’ye göre 3 kata kadar daha güçlü internet bağlantısı sunuyor.


Translate »